Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 4 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

Zvyšte bezpečnost u bazénu protiskluzovými páskami

Zvyšte bezpečnost u bazénu protiskluzovými páskami

Doba, kdy se chystáte bazén vypustit, uklidit a zazimovat, nebo ho naopak připravit k použití začátkem léta je ideální pro provádění všemožných úprav. Majitelé zahradních bazénů se často zaměřují zejména na důležitou úpravu kvality vody, ale zapomínají na číhající nebezpečí úrazů uklouznutím! Ochrana proti uklouznutí je nutností, zejména pokud se kolem bazénu pohybují děti, nebo naopak uživatelé v pokročilejším věku. Přitom řešení je tak jednoduché a zvládne je i laik. Poradíme Vám, jak zabezpečit váš bazén proti uklouznutí pomocí speciálních lepících protiskluzových pásek vhodných k bazénům. 

Pryžové pásky se hodí do okolí bazénu: nejsou tak hrubé a proto při kontaktu s pokožkou nehrozí poškrábání. Protiskluzovou úpravu zajistíme pomocí bazénové pásky, která svým texturovaným povrchem brání uklouznutí při vstupu do bazénu nebo pohybu kolem něj. Vyznačuje se hrubým a drsným povrchem a odolností vůči vlivu prostředí, především toho mokrého. Ideální je proto pásku nalepit na schůdky nebo žebřík do bazénu, případně na dno menších bazénů. Páska je ideálním pomocníkem pro zajištění bezpečnosti u dětských bazénků.

Pro místa, kde je páska vystavena vodě jen občasným postříkáním, budou fungovat průhledné protiskluzové pásky. Mají texturovaný povrch a  neobsahují korund, takže nepůsobí diskomfort při kontaktu s pokožkou a ani odření jiného povrchu. Také se dají mimo schůdky a dlaždice využít v prostorách aqua center, na palubách lodí nebo na surfy. Nespornou výhodou pryžových protiskluzovek je jejich průhlednost, proto nenaruší estetický dojem prostoru. Další alternativou mohou být šedé a černé pryžové protiskluzovky, které zabezpečí kluzký povrch v interiérech i exteriérech svým gumovým povrchem bez obsahu korundu. Tato varianta se od průhledné protiskluzovky liší pouze svou barvou.

 Před nalepením je potřeba povrch dokonale vysušit, očistit a připravit pomocí aktivačních ubrouskůA kdy je nejlepší čas na na aplikaci protiskluzových pásek?  Samotné lepení jde rychle od ruky a tak pokud je bazén vypuštěný a suchý, můžeme se do lepení pustit. Povrch pro lepení musí být hladký, suchý a čistý, teplota by měla být alespoň 16 °C. Pro zvýšení adheze pásky je nutné povrch aktivovat  aktivátorem lepících pásek L151 buď ve spreji nebo v praktických aktivačních ubrouscích.  Po vyčištění a aktivaci lze ihned pásky lepit. Lepíme vždy od jednoho konce, abychom pod páskou nevytvořili vzduchové bubliny a pásku stěrkou nebo válečkem důkladně přitlačíme.