Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 3 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

Pryžové extrahrubé průhledné protiskluzovky


Bezbarvá
Vyberte rozměr
599 Kč bez DPH 419 Kč bez DPH 507 Kč s DPH
Zboží je připraveno v našem skladu a bude vám odesláno bezodkladně.

Kdy zboží dostanu?



Co potřebujete vědět:

  • Extrahrubá pryžová protiskluzová páska je ideální pro protiskluzovou úpravu dřevěných schodů, dlaždic u bazénu či v aquacentrech, lodních palub a surfů.
  • Z této pásky se neuvolňují žádná tvrdá zrnka, proto nepoškrábe hladký povrch ani bosé nohy či zvířecí tlapky.
  • Pásku si bez problémů sami nalepíte a pokud se opotřebuje, později snadno sejmete.

Vlastnosti pryžové protiskluzové pásky

Tato protiskluzová páska je vyrobená z vrstvy speciální elastické mikropryže. Zespodu drží díky vysoce přilnavému a trvanlivému akrylovému lepidlu. Na horní, funkční straně je pryž napěněna, aby se dosáhlo co největší drsnosti povrchu (viz fotogalerie). Pryžové pásky neobsahují korund, takže neuvolňují zrna, která by mohla poškrábat lakované povrchy a nenarušují design podkladu.

Použití průhledné pryžové pásky

Pryžové protiskluzové pásky jsou vhodné především na podlahové krytiny a schody, dále například na lodní paluby, surfy. Velmi se hodí také do blízkosti bazénů a do aquacenter.

Aplikace pryžové protiskluzové pásky

Před lepením protiskluzové pásky doporučujeme povrch důkladně očistit a odmastit. Neodmašťujte benzinem! Nejlepší je aktivátor L151 z dílny Lepíků. Povrch vyčistíme papírovými tampony nebo např. toaletním papírem. V místech, kde nelze zajistit 100% přilnutí k povrchu (spáry dlaždic a podobně), doporučujeme pásy naříznout a dokonale přilepit. Aplikaci protiskluzové pásky je vhodné provádět při teplotě více než 15 °C - pokud je méně než deset stupňů, aplikace se nemusí povést!

Na nekvalitních porézních podkladech doporučujeme použití chemického primeru. V místech, kde se drží voda, doporučujeme utěsnit hrany pásky chemickým utěsňovačem, opět přímo od Lepíků.

Chcete pásku odstranit? Rovnoměrně zatáhněte za pásku pod úhlem 45° a páska se snadno odloupne. Případné zbytky lepidla odstraníme odlepičem L 152 a po odmaštění aktivátorem můžeme nalepit novou pásku.

Vyžádejte si vzorek zdarma k vyzkoušení!

Při dešti nám strašně kloužou schody před budovou, co s tím?

Lze snadno řešit nalepením jednoho nebo dvou rovnoběžných pruhů protiskluzové pásky na nášlapné ploše schodů. Protiskluzové pásky jsou vhodné pro aplikaci v exteriéru a odolávají povětrnostním vlivům, samozřejmě za předpokladu dodržení aplikačního návodu. Novinkou jsou extrahrubé průhledné nebo černé protiskluzové pásky s nejvyšší účinností.

Existují transparentní protiskluzové pásky?

Protiskluzové pásky jsou povrstveny korundovými krystaly, které jsou čiré a protože nosný film i akrylové lepidlo je průhledné, máme v sortimentu průhledné protiskluzové pásky.

Můžu si pásku nalepit sám?

Ke každé dodávce pásky je přiložen návod, pokud jej dodržíte, nemusíte se o výsledek obávat. Pro správnou aplikaci potřebujete odmašťovadlo (např. naše L 151), papírové tampony nebo toaletní papír pro vyčištění povrchu. Pozor na teplotu při lepení- optimální je nad 16 °C a pod 10 °C se lepení nedoporučuje.

Jaká je trvanlivost protiskluzových pásek?

Za předpokladu správného nalepené dle návodu je vysoká. Samozřejmě na záleží na mechanickém otěru, který je úměrný frekvenci chodců - kratší bude u pokladny supermarketu, na druhou stranu u běžného rodinného domu vydrží roky.

Dá se nalepená páska odstranit?

Pokud pásku potřebujeme odstranit, např. po letech začne být opotřebovaná nebo chceme změnit barevný odstín, lze pásku rovnoměrným tahem pod úhlem 45° sejmout. Případné zbytky lepidla odstraníme L 152 a po odmaštění L 151 můžeme nalepit novou pásku.

U bazénu nám děti uklouzly a poškrábaly si o pásku kolena!

To je nesprávné použití protiskluzové pásky s korundem. Pro bazény, koupelny, šatny, všude, kde může přijít pokožka do styku s páskou, doporučujeme plastové protiskluzové pásky, které neobsahují korund a nelze se o ně poškrábat. Doporučujeme pásku s korundem odstranit a použít plastovou pásku.


Foto

Recenze

Podělte se o zkušenosti s Pryžové extrahrubé průhledné protiskluzovky s ostatními Přidat hodnocení produktu
  • nebude zveřejněn
  • Napište klady a zápory, každý bod na jeden řádek

Jana b. (31.10.2018)
V detskem pokoji vlepeno na drevene schody k patru,po dvou prouzcich na schod. Skvele,doporucuji


Pro

  • Neklouze ani neskrabe,je prijemne i pro bosou nohu
  • Casem lze vymenit za novy,baleni je velke

Proti

  • Asi casem zezloutne a po stranach se logicky kvuli lepici hmote i zvysenemu profilu kumuluje drobna spina


Poradna

Ing. František Šípal
technik

Nevíte, je-li tento produkt vhodný pro vaši aplikaci? Chcete upřesňující informace? Zeptejte se v poradně.

Položit dotaz

Alena Šedlbauerová (29.09.2020)

Dobrý den. Koupili jsme dlažbu do koupelny, která klouže. Je to až neskutečné, že sada obkladu do koupelny se může takto smekat. Jakou pásku by jste doporučili a jaké jsou barevné možnosti. S jakými odstupy se pásky lepí? Děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den,

pro tento účel se obvykle používají pryžové extrahrubé protiskluzové pásky. Aby dobře držely, musí být povrch dlaždic hladký a neporovity, musite jej aktivovat L151, setřít papírovým ubrouskem a po úplném uschnutí je možné pásku lepit. Pásku nelepit přes spáry !  Pásku je potřeba nalepit na každou dlaždici, vzdálenosti volte tak, aby bylo chodidlo vždy v kontaktu s páskou


Jan Paclík (20.05.2020)

dobrý den, jsem z toho trochu jelen, potřebuji poradit. máme v RD dřevěné schodiště mírně točité a jelikož po nich polovina rodiny lítá jen v ponožkách popř bosa a na schodech je mírně zaoblená hrana, potřebuji nějakou tu průsvitnou pásku. poradíte?? děkuji Paclíková

Odpověď

Dobrý den,

na dřevěné schody se většinou používá průhledná extrahrubá protiskluzová páska. Dřevo musí být hladké, bez pórů a pokud možno lakované. Před lepením pásky doporučujeme důkladně zamést a odmastit vodou s kapkou jaru a vytřít ihned papírovými tampony nebo ubrousky do sucha a hned lepit.

Šípal, technik


Související produkty

Poradíme vám