Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 3 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

Černožlutá bezpečnostní samolepicí protiskluzová páska


Bezbarvá
Vyberte rozměr
599 Kč bez DPH 419 Kč bez DPH 507 Kč s DPH
Zboží je připraveno v našem skladu a bude vám odesláno bezodkladně.

Kdy zboží dostanu?Samolepící protiskluzové pásky v šířce 25 nebo 50 milimetrů navinuté na rolích dlouhých 18,3 metrů v černožlutých barvách mohou zabránit úrazu nejen svým hrubým povrchem, ale i výstražným vzhledem.

Pokud máte v domácnosti, podniku, v interiéru či exteriéru místa, kde hrozí úraz při pádu na kluzkém povrchu, nečekejte na nehodu a využijte jednoduché a výhodné řešení - černožlutou samolepící protiskluzovou pásku.

Samolepící protiskluzové pásky jsou vhodné především na podlahové krytiny, schody a místa s vyšším rizikem uklouznutí. Aplikace je možná jak v interiéru, tak exteriéru. Protiskluzovky jsou vyrobeny z vrstvy speciálního plastického filmu, který je na spodní straně pokryt vrstvou vysoce přilnavého a trvanlivého akrylového lepidla a na horní, funkční straně, je povrstven korundovými zrny v přesně vyvážené frakci tak, aby se dosáhlo maximálního koeficientu tření a vysoké trvanlivosti.

Princip protiskluzové pásky

Korund je materiál používáný předními výrobci brusiv pro jeho nesporné kvality a tvrdost. Korundové krystaly jsou čiré, což nám umožňuje výrobu samolepících protiskluzových pásek různých barevných provedení včetně čiré. Kontaktem mezi hranami zrn a materiálem podrážky dochází k několikanásobnému zvýšení koeficientu tření a bota nemůže uklouznout.

Trvanlivost protiskluzové pásky

Odolnost povětrnosti je dána použitými materiály (korundová zrna, pes nosný film, akrylové pryskyřice). Páska skvěle odolává dešti, vlhkosti, slunci, mrazu, sněhu, v našich klimatických podmínkách je její životnost téměř neomezená. Protiskluzový efekt vlivem opotřebení otěrem obuvi časem klesá, u rodinných domů s běžným provozem páska vydrží i více než 10  let, ve velmi exponovaných místech jako panelové domy, restaurace, obchodní centra, letiště pásky podle druhu vydrží ošoupání minimálně 3 roky, za předpokladu správné údržby a dodržení postupu lepení.

Údržba protiskluzové pásky

Samolepící protiskluzové pásky se dají čistit běžnými čistícími prostředky postřikem a kartáči, nevhodné jsou utěrky, hadry a mopy, které pouštějí vlákna. Vlákna špiní povrch pásky a mohou ji odchlipovat v rozích.

Aplikace protiskluzové pásky

Před lepením protiskluzové pásky doporučujeme povrch důkladně očistit a odmastit. K odmašťování nikdy nepoužívejte benzin, nejlepší je aktivátor L151. V místech, kde nelze zajistit 100% přilnutí k povrchu (spáry dlaždic a podobně) doporučujeme pásy naříznout a dokonale přilepit. Aplikaci protiskluzovky je vhodné provádět při teplotě vyšší než 15 stupňů Celsia.

  • Protiskluzové pásky můžete okamžitě po doručení velmi jednoduše nalepit. Pásky dodáváme s návodem k nalepení.
  • splňuje požadavky norem bezpečnosti práce
  • Protiskluzová páska je vhodná jak do interiéru, tak do exteriéru.
  • Širší protiskluzovou pásku doporučujeme především do průmyslových prostor.
  • Pokud je teplota nižší než 15 stupňů C, doporučujeme podklad předehřát bezprostředně před nalepení pro dosažení optimálního počátečního kontaktu.
  • Na nekvalitních porézních podkladech doporučujeme použití chemického primeru
  • V místech, kde je trvale voda, nebo pro maximální odolnost okopání doporučujeme utěsnit hrany pásky chemickým utěsňovačem.

Vzorky zdarma

prosím pošlete adresu a vyžádejte si vzorky zdarma a sami si je odzkoušejte jak Vám vyhovují z hlediska funkce a jak se Vám líbí z hlediska designu.

Při dešti nám strašně kloužou schody před budovou, co s tím?

Lze snadno řešit nalepením jednoho nebo dvou rovnoběžných pruhů protiskluzové pásky na nášlapné ploše schodů. Protiskluzové pásky jsou vhodné pro aplikaci v exteriéru a odolávají povětrnostním vlivům, samozřejmě za předpokladu dodržení aplikačního návodu. Novinkou jsou extrahrubé průhledné nebo černé protiskluzové pásky s nejvyšší účinností.

Existují transparentní protiskluzové pásky?

Protiskluzové pásky jsou povrstveny korundovými krystaly, které jsou čiré a protože nosný film i akrylové lepidlo je průhledné, máme v sortimentu průhledné protiskluzové pásky.

Můžu si pásku nalepit sám?

Ke každé dodávce pásky je přiložen návod, pokud jej dodržíte, nemusíte se o výsledek obávat. Pro správnou aplikaci potřebujete odmašťovadlo (např. naše L 151), papírové tampony nebo toaletní papír pro vyčištění povrchu. Pozor na teplotu při lepení- optimální je nad 16 °C a pod 10 °C se lepení nedoporučuje.

Jaká je trvanlivost protiskluzových pásek?

Za předpokladu správného nalepené dle návodu je vysoká. Samozřejmě na záleží na mechanickém otěru, který je úměrný frekvenci chodců - kratší bude u pokladny supermarketu, na druhou stranu u běžného rodinného domu vydrží roky.

Dá se nalepená páska odstranit?

Pokud pásku potřebujeme odstranit, např. po letech začne být opotřebovaná nebo chceme změnit barevný odstín, lze pásku rovnoměrným tahem pod úhlem 45° sejmout. Případné zbytky lepidla odstraníme L 152 a po odmaštění L 151 můžeme nalepit novou pásku.

U bazénu nám děti uklouzly a poškrábaly si o pásku kolena!

To je nesprávné použití protiskluzové pásky s korundem. Pro bazény, koupelny, šatny, všude, kde může přijít pokožka do styku s páskou, doporučujeme plastové protiskluzové pásky, které neobsahují korund a nelze se o ně poškrábat. Doporučujeme pásku s korundem odstranit a použít plastovou pásku.


Foto

Recenze

Podělte se o zkušenosti s Černožlutá bezpečnostní samolepicí protiskluzová páska s ostatními Přidat hodnocení produktu
  • nebude zveřejněn
  • Napište klady a zápory, každý bod na jeden řádek


Poradna

Ing. František Šípal
technik

Nevíte, je-li tento produkt vhodný pro vaši aplikaci? Chcete upřesňující informace? Zeptejte se v poradně.

Položit dotaz

Petr Krčík (24.09.2019)

Prosím o zaslání vzorků vašich protiskluzových pàsků.zejména nás zajímají ty s pruhy. Předem díky. S pozdravem Petr Mečík B. Němcové 262 Uhlířské Janovice 28504

Odpověď

Dobrý den,

vzorek protiskluzovek posíláme dneska

Šípal, technik


Václav Špičák (24.05.2019)

Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem vhodné barevné pásky pro schodiště (první a poslední schod) v našem panelovém domě. Hrany schodů jsou opatřeny černým gumovým drážkovaným L profilem 40x70mm. Páska nemusí být ani protiskluzová, ani fluorescentní. Možná by stačila Ekonomická páska bezpečnostní černo-žlutá 50mm x 33 m.

Odpověď

Dobrý den,

mohla by se tam nalepit bezpečnostní černožlutá páska, ale někam mimo pryžový L profil, protože to na něm nebude držet. Pásku je nutné nalepit na hladký a neporovitý povrch, který se napřed musí perfektně umýt a aktivovat L151. Tož tak

Šípal, technik


Související produkty

Poradíme vám