Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 3 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

Kůže k plastu

Radek Žuja (04.03.2017)

Dobrý den. Pořeboval bych připevnit kožený kryt na plast rozebiratelně. Problémem je, že jde o exteriér a hrozí promočení kůže deštěm. Myslel jsem že bych použil "Unizip zaklapávací průsvitný exterierový". Myslíte že to bude držet? Vím že to nevydrží věčně, ale třeba spoň rok. Kůže je hladká jako na kožené tašce. Plast je taky hladký.

Odpověď

Dobrý den,

zip bude pravděpodobně držet na plastu, pokud to není zrovna polypropylen nebo polyetylen, teflon, silikon a podobné nízkoenergetické plasty. Na kůži bude držet, pokud není z lepené strany impregnována proti vodě, protože impregnace a voskování může snížit podstatně povrchovou energii. Při promočení kůže může dojít k delaminaci lepidla a rozlepení.

Možná by bylo výhodnější na kůži našít smyčkovou stranu zipu, která na unizipu dobře drží, za předpokladu, že se spoj příliš často nerozepíná a nezavírá.

Šípal, technik, 736778083


Související produkty