Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 3 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

Použití podle materiálu

Potřebujete lepit papír? Hledáte informace o lepení skla? Nechcete zatloukat hřebíky, proto hledáte ideální řešení na lepení dřeva či lepení na dřevo? Přečtěte si, jak řešit nejčastější lepicí situace.

Lepení dřeva a lepení na dřevo

Lepení dřeva a lepení na dřevo

Dřevo, klasický přírodní materiál, je tvořeno hlavně celulosovými vlákny, ligninem a hemicelulosou, dále obsahuje tuky, vosky, terpeny pryskyřice a vodu. Pro výrobu se používá dřevo vysušené, s obsahem kolem 12 % vody.

Celý článek

Lepení plastů a lepení na plasty

Lepení plastů a lepení na plasty

Plasty lze rozlišit do několika skupin podle možnosti lepení. Plasty s vysokou a střední povrchovou energií, dobře lepitelné a plasty s nízkou povrchovou energií, obtížně lepitelné.

Celý článek

Lepení papíru

Lepení papíru

Papír je kompozitní materiál tvořený celulosovými vlákny s různým stupněm mletí podle druhu papíru, dále obsahuje pojiva jako škrob, klížidla, plniva jako kaolin, křídu nebo jemně mletý vápenec a další přísady.

Celý článek

Lepení skla

Lepení skla

Sklo je tradiční a oblíbený užitkový i designový materiál. Křemičité sklo je tvořeno hlavní složkou, kysličníkem křemičitým s přísadami kysličníků alkalických kovů, vápníku, hliníku a hořčíku, boru a v případě flintového skla s přísadou olova.

Celý článek