Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 3 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

Suchý zip DUOPACK


Vyberte barvu
Vyberte rozměr
Tabulka dostupných variant
159 Kč bez DPH 192 Kč s DPH
Zboží je připraveno v našem skladu a bude vám odesláno bezodkladně.

Kdy zboží dostanu?


Výrobce:

Pokud potřebujete v interiérech používat mnohokrát rozebiratelný spoj, máme pro Vás velmi výhodný DUO PACK samolepícího suchého zipu o průměru 13, 19 nebo 22 milimetrů. V balení dostenete 150 kusů koleček suchého zipu - smyček a 150 protikusů suchého zipu - háčků.

Konstrukce samolepícího suchého zipu

Samolepící suché zipy mají vrstvu pryžového lepidla. Suché zipy jsou vhodné nejen pro interiérové použití a pro běžné aplikace až do max 90 °C. Suché zipy mají vysokou pevnost ve smyku - počítá se v exteriéru 50 až 60 čtverečních cm na 1 kg váhy, v interieru cca 25 cm čtverečních na 1 kg váhy.

Použití

Např při lepení obrázku na stěnu nalepíme nejprve do rohů výsek s háčky, na nelepené výseky pak pevně přitiskneme výseky se smyčkami, které utrhneme i s krycím papírem.Před nalepením obrázku sejmeme krycí papírek a obrázek přitlačíme na stěnu.

Lepené povrchy musí být suché, čisté a bezprašné. Nesavé povrchy připravte pro lepení aktivátorem L 151. Suché zipy si můžete objednat v barvě černé a bílé. Vše k dodání do druhého dne.

Vlastnosti

  • Suchý zip má vysokou pevnost ve smyku.
  • Samolepící suché zipy je vhodné lepit na hladké povrchy.
  • Povrch je dobré před lepením odmastit.

Vyrábějí Lepíky z materiálu Velcro

Jaká lepidla se používají na suchých zipech?

Pro interierové aplikace se používají zipy s pryžovými lepidly, pro venkovní aplikace se pro nejvyšší nároky používají zipy s akrylovými lepidly, která mají vyšší odolnost UV a slunečnímu záření, stárnutí, teplotě až do 120 C . Novinkou je lepidlo s vysokou přilnavostí na LSE povrchy!

Lze suché zipy použít k upevnění informačních tabulí venku u silnice?

Pro takovou aplikaci jsou kvalitní suché zipy ideálním řešením, při výběru je nutno vzít v úvahu velikost a váhu tabulí, namáhání větrem, vibracemi od projíždějících aut, odolnost povětrnosti a prudkým změnám teploty a také tvar spoje.

Je nutné lepené povrchy před nalepením suchých zipů čistit?

Pro nalepení zipů platí stejná pravidla jako pro lepení páskami, povrch musí být suchý, čistý bez mastnot a bezprašný. Pro homogenní povrchy doporučujeme použít přípravek L 151.

Lze suchý zip odstranit z povrchu?

Je to možné, ovšem dojde ke zničení zipu a podklad musí být dostatečně pevný a soudržný, aby nedošlo rovněž k jeho zničení (pozor na lamina a laminované dřevotřísky). Po odtržení zipu nám zůstanou zbytky kontaktního lepidla, pro jehož snadné odstranění s povrchu máme kvalitní přípravky.

Jaké jsou teplotní limity pro suché zipy?

Samotné zipy jsou velmi odolné a tak je odolnost limitována použitým lepidlem - pro pryžová je to od minus 20 do maximálně 90 stupňů C, pro akrylová lepidla jsou limity od -30 až do 120 stupňů C.


Foto

Recenze

Podělte se o zkušenosti s Suchý zip DUOPACK s ostatními Přidat hodnocení produktu
  • nebude zveřejněn
  • Napište klady a zápory, každý bod na jeden řádek


Poradna

Ing. František Šípal
technik

Nevíte, je-li tento produkt vhodný pro vaši aplikaci? Chcete upřesňující informace? Zeptejte se v poradně.

Položit dotaz

Marie Slezáčková (23.04.2020)

Dobrý den, prosím mate v nabídce něco co by jste mi doporučil pro připennění obrázků na stěnu v paneláku bez vrtání? Vaše lepíky jsou super. Díky

Odpověď

Dobrý den,
obvykle používáme pro připevnění výseky z některých typů suchých zipů. Lze použít případně i nanopásku, ze které si nastříháte požadované rozměry.
Šípal, technik


Michaela Jaškovská (02.12.2018)

Dobrý večer, lze použít Vaše Dot Fix- lepíky na okno k uchycení papírové vánoční vesnice? Problem vidím v případném mraze, který bude na venkovní stranu okenní tabule působit.. Mohu Vaše lepíky použit nebo byste mi doporučil jiný výrobek? Děkují za odpověď Pohodový den Míša

Odpověď

Dobrý den,

výhodnější je použít suché zipy ve formě duo  packu, protože mají lepší přilnavost ke sklu

Šípal, technik, 736778083


Související produkty

Poradíme vám