Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 4 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

Unizip zaklapávací průsvitný exterierový


Bezbarvá
Vyberte rozměr
477 Kč bez DPH 577 Kč s DPH
Zboží je připraveno v našem skladu a bude vám odesláno bezodkladně.

Kdy zboží dostanu?Exterierový Unizip zaklapávací 25 mm x 25 m nebo 25 mm x 3 m průsvitný.

Samolepící průsvitný suchý zip tvořený vetkanými plastovými mini profily, které do sebe při přitlačení zapadnou a vytvoří pevný spoj, který je současně rozebiratelný.Transparentní AFT lepidlo zipu má vysokou okamžitou přilnavost k většině materiálů s vyjímkou polypropylenu,teflonu a silikonu, teplotní odolnost je od -25 až do 110 stupňů Celsia. Proto se používá pro venkovní aplikace.

Výhody

Vysoká přilnavost, odolnost teplotě, UV záření, vodě a mrazu. Obě strany spoje jsou stejné, při přitlačení je mechanické uzamčení spoje indikováno hlasitým klapnutím, proti textilním zipům je upevnění pevné a stabilní proti kývání a otáčení, například zavěšený předmět se nekývá. Žádné vrtání,šroubování, nebo nanášení lepidla, stačí jen odmastit povrch a přitlačit zip.

Použití

K pevnému ale rozebiratelnému upevnění prouhým přitlačením různých předmětů jako výstavní panely, přístrojové kryty, informační tabule, uzávěry balení, upevnění elektronických přístrojů, indikátorů, plochých obrazovek, čidel, kontejnerů, kryty bezpečnostních zon kde spolehlivě drží, ale v nouzi se vykopnou a po události opět uzavřou.

Jaká lepidla se používají na suchých zipech?

Pro interierové aplikace se používají zipy s pryžovými lepidly, pro venkovní aplikace se pro nejvyšší nároky používají zipy s akrylovými lepidly, která mají vyšší odolnost UV a slunečnímu záření, stárnutí, teplotě až do 120 C . Novinkou je lepidlo s vysokou přilnavostí na LSE povrchy!

Lze suché zipy použít k upevnění informačních tabulí venku u silnice?

Pro takovou aplikaci jsou kvalitní suché zipy ideálním řešením, při výběru je nutno vzít v úvahu velikost a váhu tabulí, namáhání větrem, vibracemi od projíždějících aut, odolnost povětrnosti a prudkým změnám teploty a také tvar spoje.

Je nutné lepené povrchy před nalepením suchých zipů čistit?

Pro nalepení zipů platí stejná pravidla jako pro lepení páskami, povrch musí být suchý, čistý bez mastnot a bezprašný. Pro homogenní povrchy doporučujeme použít přípravek L 151.

Lze suchý zip odstranit z povrchu?

Je to možné, ovšem dojde ke zničení zipu a podklad musí být dostatečně pevný a soudržný, aby nedošlo rovněž k jeho zničení (pozor na lamina a laminované dřevotřísky). Po odtržení zipu nám zůstanou zbytky kontaktního lepidla, pro jehož snadné odstranění s povrchu máme kvalitní přípravky.

Jaké jsou teplotní limity pro suché zipy?

Samotné zipy jsou velmi odolné a tak je odolnost limitována použitým lepidlem - pro pryžová je to od minus 20 do maximálně 90 stupňů C, pro akrylová lepidla jsou limity od -30 až do 120 stupňů C.


Foto

Recenze

Podělte se o zkušenosti s Unizip zaklapávací průsvitný exterierový s ostatními Přidat hodnocení produktu
  • nebude zveřejněn
  • Napište klady a zápory, každý bod na jeden řádek


Poradna

Ing. František Šípal
technik

Nevíte, je-li tento produkt vhodný pro vaši aplikaci? Chcete upřesňující informace? Zeptejte se v poradně.

Položit dotaz

Jiří (27.02.2021)

Dobrý den, je oboustranná páska 398 pevná v hodná (voda, mráz) na přilepení SPZ? Podle popisu asi ano, ale raději se ptám... Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

pro přilepení se obvykle používá stejná páska jako na autolišty, je to přilepení na stálo. Pokud potřebujete ceduli často měnit, je pro připevnění vhodný unizip venkovní zaklapávací, který spolehlivě drží ale spoj lze mechanicky rozpojit. Takže jedna část zipu na trvalo na autě a na cedulích protikus.

Šípal, technik


JIří (05.12.2020)

Dobrý den, mám takový dotaz, v poslku se pužívá mýtnice viatoll která je přichycená suchým zipem se speciani epici paskou aby to drželo na skle, máté nějaký takový produkt? moc děkuji za každou pomoc, měl jsem výměnu skla u nákladniho auta a ty pásky už bohužel nejdou přilepit nazpět nedrží to. pěkný víkend

Odpověď

Dobrý den,

pro tyto účely se používá unizip zaklapávací průsvitný exterierový, volejte pí Novákovou, 286584926 od 8:00 do 16:00


Sípal, technik


Související produkty

Poradíme vám