Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 3 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

Protiskluzová extrahrubá průhledná páska


Bezbarvá
Vyberte rozměr
599 Kč bez DPH 419 Kč bez DPH 507 Kč s DPH
Zboží je připraveno v našem skladu a bude vám odesláno bezodkladně.

Kdy zboží dostanu?Co potřebujete vědět:

  • Extrahrubá protiskluzová páska je ideální pro protiskluzovou úpravu dřevěných, leštěných či průhledných schodů a dlaždic.
  • Zrna korundu v pásce mají dvojí efekt: páska odolá i nejvyšším nárokům a zrna se ve světle krásně lesknou.
  • Pásku si bez problémů sami nalepíte a pokud se opotřebuje, později snadno sejmete.

Vlastnosti protiskluzové průhledné pásky

Extra hrubá průhledná protiskluzová samolepicí páska má dlouhou životnost. Díky konstrukci z PUR pryskyřice obsahující tvrdá zrna korundu, je velmi drsná a poslouží i na velmi exponovaných místech: školní schody, hotelové haly, prostor u vstupu do supermarketu, technické prostory v restauracích...

Korund je po diamantu jedním z nejtvrdších známých nerostů. Na méně namáhaných místech, např. schodech rodinných domků, je životnost pásky prakticky neomezená, zrnka korundu se ošlapávají velmi dlouho. U rodinných domů s běžným provozem páska vydrží i více než 10 let, na velmi frekventovaných místech (panelové domy, aquacentra, restaurace, obchodní centra, letiště) pásky podle druhu odolají zátěži minimálně 3 roky. Je ovšem třeba podklad správně udržovat a dodržet postup lepení.

Páska je voděodolná, odolá i roztokům slabých chemikálií, horku, mrazu až do -30 °C či přímému slunci.

Použití extrahrubé průhledné pásky

Průhledné samolepící protiskluzové pásky jsou vhodné především na podlahové krytiny a schody v interiéru i exteriéru. Pozor - tam, kde se chodí naboso, použijte pryžovou pásku bez ostrých zrnitých částic!

Samolepící protiskluzové pásky se dají čistit běžnými čistícími prostředky, postřikem a kartáči (nevhodné jsou utěrky, hadry a mopy, které pouštějí vlákna).

Protiskluzové pásky můžete okamžitě po doručení velmi jednoduše nalepit, dodáváme je s návodem k nalepení. Pokud se po nějaké době opotřebují (např. u pokladen v supermarketu, na školních schodech a jiných frekventovaných místech), lze je také velmi snadno sejmout a nahradit čerstvou páskou.

Aplikace průhledné protiskluzové pásky

Před lepením protiskluzové pásky doporučujeme povrch důkladně očistit a odmastit, například vodou s kapkou jaru. Neodmašťujte benzinem! Nejlepší je aktivátor L151 z dílny Lepíků. Povrch vyčistíme papírovými tampony nebo např. toaletním papírem. V místech, kde nelze zajistit 100% přilnutí k povrchu (spáry dlaždic a podobně), doporučujeme pásy naříznout a přerušit a dokonale přilepit. Aplikaci protiskluzové pásky je vhodné provádět při teplotě více než 15 °C - pokud je méně než deset stupňů, aplikace se nemusí povést!

Na nekvalitních porézních podkladech doporučujeme použití chemického primeru. V místech, kde se drží voda, doporučujeme utěsnit hrany pásky chemickým utěsňovačem, opět přímo od Lepíků.

Chcete pásku odstranit? Rovnoměrně zatáhněte za pásku pod úhlem 45° a páska se snadno odloupne. Případné zbytky lepidla odstraníme odlepičem L 152 a po odmaštění aktivátorem můžeme nalepit novou pásku.

Vyžádejte si vzorek zdarma k vyzkoušení!

Při dešti nám strašně kloužou schody před budovou, co s tím?

Lze snadno řešit nalepením jednoho nebo dvou rovnoběžných pruhů protiskluzové pásky na nášlapné ploše schodů. Protiskluzové pásky jsou vhodné pro aplikaci v exteriéru a odolávají povětrnostním vlivům, samozřejmě za předpokladu dodržení aplikačního návodu. Novinkou jsou extrahrubé průhledné nebo černé protiskluzové pásky s nejvyšší účinností.

Existují transparentní protiskluzové pásky?

Protiskluzové pásky jsou povrstveny korundovými krystaly, které jsou čiré a protože nosný film i akrylové lepidlo je průhledné, máme v sortimentu průhledné protiskluzové pásky.

Můžu si pásku nalepit sám?

Ke každé dodávce pásky je přiložen návod, pokud jej dodržíte, nemusíte se o výsledek obávat. Pro správnou aplikaci potřebujete odmašťovadlo (např. naše L 151), papírové tampony nebo toaletní papír pro vyčištění povrchu. Pozor na teplotu při lepení- optimální je nad 16 °C a pod 10 °C se lepení nedoporučuje.

Jaká je trvanlivost protiskluzových pásek?

Za předpokladu správného nalepené dle návodu je vysoká. Samozřejmě na záleží na mechanickém otěru, který je úměrný frekvenci chodců - kratší bude u pokladny supermarketu, na druhou stranu u běžného rodinného domu vydrží roky.

Dá se nalepená páska odstranit?

Pokud pásku potřebujeme odstranit, např. po letech začne být opotřebovaná nebo chceme změnit barevný odstín, lze pásku rovnoměrným tahem pod úhlem 45° sejmout. Případné zbytky lepidla odstraníme L 152 a po odmaštění L 151 můžeme nalepit novou pásku.

U bazénu nám děti uklouzly a poškrábaly si o pásku kolena!

To je nesprávné použití protiskluzové pásky s korundem. Pro bazény, koupelny, šatny, všude, kde může přijít pokožka do styku s páskou, doporučujeme plastové protiskluzové pásky, které neobsahují korund a nelze se o ně poškrábat. Doporučujeme pásku s korundem odstranit a použít plastovou pásku.


Foto

Recenze

Podělte se o zkušenosti s Protiskluzová extrahrubá průhledná páska s ostatními Přidat hodnocení produktu
  • nebude zveřejněn
  • Napište klady a zápory, každý bod na jeden řádek


Poradna

Ing. František Šípal
technik

Nevíte, je-li tento produkt vhodný pro vaši aplikaci? Chcete upřesňující informace? Zeptejte se v poradně.

Položit dotaz

Šťastný Dalibor (14.11.2019)

Dobrý den, předpokládám, že páska bude vhodná na cestu ke vchodovým dveřím, myslíte že stačí nalepit jeden pruh vždy na začátek řady dlaždíc, nebo dva pruhy na začáteka doprostřed dlažby a kolik metrů je na pásce? Díky za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

extrahrubé protiskluzové pásky jak v černé tak v průhledné verzi jsou vhodné pro venkovní použití, odolávají dešti, vlhkosti, sněhu, mrazu i slunečnímu záření. Pokud se aplikují na dlaždice, musí se páska nastříhat na pruhy. Délka pruhů se volí tak, aby páska končila dva až tři mm od okraje dlaždice. V žádném případě nenanášejte pásku i přes spáry mezi dlaždicemi.  Vzdálenost pruhů na dlaždici volíme podle rozměrů dlaždice a délky podrážky tak, aby podrážka byla vždy v kontaktu s páskou. Na jedné roli pásky je 18,3m pásky.

Šípal, technik, 736778083


Břetislav hacura (27.09.2019)

Dobrý den Máte prosím v nabídce protiskluzovou pásku v transparentním provedení? Předpokládám, že ano. Zašlete prosím její vzorek dlouhý cca 1 m na adresu Plastkon product s.r.o. Hlaní 147 Mikulovice PSČ 790 84 B.Hacura mob. 734 435 928

Odpověď

Dobrý den,

kolegyně Vám poslala vzorek extrahrubé protiskluzové pásky s korundem a extrahrubé pryžové pásky,

Šípal, technik


Související produkty

Poradíme vám