Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 4 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

Samozhášivé omotávací zipy FRT One Wrap

Samozhášivé omotávací zipy FRT One Wrap

Samozhášivé omotávací zipy FRT One Wrap byly původně vyvinuty pro potřeby leteckého a kosmického průmyslu po známé havarii měsíční kosmické lodi Apollo 1 dne 27.1.1967. Do kabiny nastoupili tři kosmonauti, kabina byla uzavřena a prováděly se pozemní zkoušky. Došlo k elektrickému zkratu a jiskření. V kyslíkové atmosféře se rozpoutal požár a než se podařilo kabinu technikům zvenčí otevřít, všichni tři se udusili.

V následné zprávě a rozboru bylo kritizováno použití řady velmi hořlavých materiálů, mezi jinými i suchých zipů Velcro, kde zpráva konstatuje, že chytají od jisker snadno jako papír a potom hoří a prskají na všechny strany.

I když se prokázalo, že katastrofa nebyla způsobena suchými zipy, byly vyvinuty nové, samozhášivé suché zipy pro použití v letecké, vojenské, námořní a kosmické technice.

Zipy vynikají tím, že se nezapálí účinkem jisker, protože jsou vyrobeny z materiálu, který potlačuje hoření.

Nyní tyto omotávací zipy nabízíme ve třech šířkách, 13, 20 a 30mm.