Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 3 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

3M VHB 4918 F transparentní

Novinky

Bezbarvá
Vyberte rozměr
423 Kč bez DPH 512 Kč s DPH
Zboží je připraveno v našem skladu a bude vám odesláno bezodkladně.

Kdy zboží dostanu?


Výrobce:
3M

3M VHB 4918 je akrylová gelová páska, vysocetransparentní, páska má tloušťku 2mm a dodává se v návinech na rolích o délce 16,5 m.

 

3M VHB pásky jsou nejlepší volba, pokud chcete opravdu pevný a odolný lepený spoj. Plast, kov, lakované dřevo, také sklo nebo keramika, kompozitní hmoty - jedinečná beznýtová technologie v podobě akrylových lepicích pásek se hodí pro všechny materiály. Pěnová páska silně přilne k materiálu a odolá smyku i všem pokusům o odloupnutí. VHB pásky jsou velmi vhodné pro lepení kovů, protože nepodporují korozi.

Co potřebujete vědět:

  • Oboustranná akrylová páska výborně drží na různorodých materiálech, spoje dosahují velmi vysoké pevnosti a trvanlivosti.
  • Díky specifické konzistenci proniká „viskoelastické“ lepidlo VHB pásky do mikronerovností lepených materiálů a dále zvyšuje pevnost spoje.
  • Oboustranná VHB páska odolává vlhkosti, slunci i změnám teplot (rozsah -40 až +130 °C).

Vlastnosti a použití akrylové lepicí pásky

VHB, akrylové pěnové pásky, se používají pro nejnáročnější průmyslové lepení, zejména při lepení bočních lišt automobilů, v konstrukci letadel či kosmických plavidel. Výborně odolávají povětrnostním vlivům, proto se dobře uplatní např. při instalaci venkovní reklamy. Navíc nereagují na plastifikátory (změkčovadla) z měkčeného vinylu a nevysychají a nepraskají jako méně pevné pásky z jiných materiálů.

Konkrétně čirá VHB páska vyniká vodovou průzračností, proto se hodí při výrobě bezpečnostních dvouskel, při některých způsobech zasklívání krytů a světelných panelů.

Povrch před lepením musí být suchý, bezprašný a čistý. (Pro přípravu povrchu doporučujeme odmašťovací a aktivační přípravek L151.) Za těchto podmínek dosáhneme nejlepší kvality lepení a pevnosti lepeného spoje.

Pro lepení EPDM, PA, PP, ABS / LSE plasty/ a na některé práškové emaily se používá nový primer Nepovol U

Výhody AFT pásek

S AFT páskami je práce čistá, rychlá a tichá. Nejsou potřeba žádná náročná zařízení a přípravky. Pásky neznečišťují životní prostředí a nemají vliv na lidské zdraví.

Ve srovnání se svařenými či nýtovanými spoji nedochází při použití lepicí pásky ke koncentraci napětí v okolí bodových svarů nebo nýtů. Materiály spojované beznýtovou technologií se proto méně deformují a trhají. Lepený spoj vyniká i odolností šokovému namáhání. Tlumí vibrace, čímž odhlučňuje celou konstrukci. Akrylové lepicí pásky odolávají slunečnímu záření, neztrácejí průhlednost ani nežloutnou, a narozdíl od uživatelů vůbec nestárnou. Vlastnosti AFT pásky se nemění při prudkých změnách teploty, takže nedochází k vyboulení konstrukce v důsledku vystavení slunečnímu záření ani dilataci v důsledku teplotních výkyvů - skvělé např. pro velkoplošné billboardy. Díky přirozené viskoelasticitě (páska je tuhá, ale zároveň velmi pružná a přilnavá) zateče lepidlo z povrchu pásky do mikrotrhlinek a mikronerovností lepeného materiálu, takže se dosáhne podstatně vyšší pevnosti a trvanlivosti spoje než při použití běžných pásek. Gelovou páskou lze lepit i různé kovové materiály, protože páska nepodporuje elektrochemickou korozi.

Materiály vhodné k lepení

  • průhledné plasty (PMMA, polykarbonát, PET)
  • konstrukční plasty a kompozity
  • sklo
  • lakované dřevo
  • kovy a keramické materiály

Doporučujeme AFT lepicí pásku vždy pečlivě odzkoušet na vlastních materiálech (pozor na prsty!) a pro vaši konkrétní aplikaci.


Recenze

Podělte se o zkušenosti s 3M VHB 4918 F transparentní s ostatními Přidat hodnocení produktu
  • nebude zveřejněn
  • Napište klady a zápory, každý bod na jeden řádek


Poradna

Ing. František Šípal
technik

Nevíte, je-li tento produkt vhodný pro vaši aplikaci? Chcete upřesňující informace? Zeptejte se v poradně.

Položit dotaz

Daniela Podlipská (25.06.2019)

Dobrý den pane Ing.Šípale, mohla bych Vás požádat o zaslání technického listu ( produktového listu ) k této lepicí pásce? Měli bychom do budoucna zájem o větší množství, ale potřebujeme přesnou specifikaci a složení výrobku, abychom mohli předat ke schválení. Moc Vám děkuji. Za nákupní oddělení společnosti LOXXESS Bor s.r.o. Daniela Podlipská

Odpověď

Dobrý den,

 

Páska 3M VHB 4918 je 2,0 mm silná akrylová gelová transparetní páska, data v mailu na Vaši adresu.

 

My nabízíme akrylové gelové pásky transparetní pod označením AFT /acrylic foam tape/ a v sortimentu

jsou pásky v tloušťkách 0,25 mm, 0,5mm, 1,0mm, 1,5mm, 2,0mm a 3,0mm.

Ekvivalent 3M 4918 je L200C:

https://www.lepiky.cz/lepici-pasky-1k/oboustranne-lepici-pasky-132k/silne-lepici-akrylove-pasky-aft-153k/pruhledna-akrylova-gelova-paska-20-mm-typ-l200c-238p

 

Technický list je v příloze mailu na Vaši adresu

Šípal, technik, 736778083


Související produkty

Poradíme vám