Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 3 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

Páska 42 silně lepící s textilní výztuží - kobercovka


Bezbarvá
Vyberte rozměr
50 Kč bez DPH 61 Kč s DPH
Zboží je připraveno v našem skladu a bude vám odesláno bezodkladně.

Kdy zboží dostanu?Oboustranná páska tvořená průhledným kontaktním lepidlem na bázi syntetické pryže s vysokou přilnavostí bez přídavku plastifikátorů. Lepidlo je vyztuženo bavlněným rayonem a je naneseno na hnědém separačním papíru.

Tloušťka lepidla je 0,25 mm, provozní teploty krátkodobě -20 až plus 65 C. na jedné roli je 50 m pásky.

Použití:

Protože jde o silnou vrstvu kontaktního lepidla, je vhodná pro lepení koberců a podlahovin, kde požadujeme vysokou adhezi. Lze ji použít i pro lepení kov dřevo nebo kov plast. Není vhodná do exteriéru.

Doporučujeme si vždy vyžádat vzorek zdarma k odzkoušení.

Co jsou to tenké pásky?

Tenké pásky jsou zpravidla tvořeny nosným filmem nebo folií na které je po obou stranách naneseno kontaktní lepidlo. Na oboustranných páskách se k chránění lepící vrstvy používá liner (ochranný papír nebo film).

Co je to liner?

Liner je separační papír na povrchu samolepicího materiálu, chránící lepidlo před znečištěním, zabraňující prolepení vrstev a umožňující speciální úpravy. Může být ze silikonizovaného papíru (obvykle hnědý nebo bílý) nebo z PP nebo PES filmu.

Jaký je rozdíl mezi filmem a folií?

U nás se to míchá, ale filmem je vyroben z plastu, např. PP, PE, PES, kdežto folie jsou z kovu, například z hliníku, mědi.

Jak jsou silné tenké pásky?

Mohou být velmi tenké od několika mikrometrů až po poměrně silné obvykle do 290 mikrometrů.

Jaká lepidla se používají na tenkých páskách?

Používají se akrylová lepidla, modifikovaná akrylová lepidla, pryžová lepidla, modifikovaná pryžová lepidla a silikonová lepidla.

Jaké jsou hlavní výhody lepících pásek proti jiným technologiím ?

Rychlost a čistota práce, zpravidla nepotřebujete drahé strojní vybavení. Nevznikají žádné škodlivé odpady nebo znečištění životního prostředí. Lepený spoj je většinou ihned použitelný a má dobře definované vlastnosti.

Kde se požívají oboustranně lepící pásky ?

Elektronický průmysl, OEM výroba automobilů, T1 a T2, papírenský a textilní průmysl, stavebnictví, výroba nábytku a řada jiných odvětví využívá oboustranné pásky pro mnoho účelů jak v technologickém procesu, tak jako konstrukční součást výrobků.


Recenze

Podělte se o zkušenosti s Páska 42 silně lepící s textilní výztuží - kobercovka s ostatními Přidat hodnocení produktu
  • nebude zveřejněn
  • Napište klady a zápory, každý bod na jeden řádek


Poradna

Ing. František Šípal
technik

Nevíte, je-li tento produkt vhodný pro vaši aplikaci? Chcete upřesňující informace? Zeptejte se v poradně.

Položit dotaz

Jarmila Pavlištíková (26.04.2020)

dobrý den,jakou by jste mi doporučili lepící pásku pro použití v domácnosti,např.v koupelně nebo v kuchyni pro připevnění poliček nebo kuchynského nádobí.Dále např.přilepení koberce k podlaze,nebo vytvoření nenápadného spoje linoela. Dále bych chtěla něco na připevnění obrázku a fotografií na klasickou omítkovou stěnu.Z tady již položených dotazů,jsem se dočetla,že na samotný obrázek je vhodný suchý zip,ale bude držet to lepítko i na omítce?

Odpověď

Dobrý den,

suchý zip bude na omítce držet, pokud je bez prachu, ale často se sloupne i s vrchní vrstvou omítky při snímání obrázku, protože omítka má malou vnitřní sourdžnost.
Pro lepení koberců lze použít pásku 42 nebo pásku 398. Poličky bych zásadně montoval mechanicky.

Šípal, technik


Zdeněk Franc (02.01.2020)

Dobrý den, chci dočasně položit marmoleum z role na podlahu z dřevotřískových desek natřených syntetickou barvou. Dočasně myslím tak na 3 roky a pak marmoleum sundat a použít jinde, proto nechci použít lepidlo. Mohu tuto pásku pro tento účel použít, bude to nějakou dobu držet? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

lze použít pásku 42, ale bude opravdu držet, nebo snímatelnou pásku modrou, která se dá lépe sejmout i po delší době.

Šípal, technik


Související produkty

Poradíme vám