Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 3 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

Lepení v interiérech

Při lepení v interiéru obykle nepožadujeme velkou teplotní odolnost, stačí do +60°C, ale často lepíme hůře lepitelné povrchy (LSE) nebo řešíme požadavky na opětovnou rozebiratelnost lepeného spoje.

Pro lepení v interieru se obvykle používají pásky, kde lepící vrstva je tvořena hot meltovým nebo pryžovým lepidlem. Pásky mají obvykle výbornou přilnavost k papíru, laminu, plastům, dřevu, pěnovým materiálům. U těchto pásek nepožadujeme odolnost UV záření a obvykle mají limitovanou teplotní odolnost od -10°C do +60°C. Do této skupiny pásek patří: ekonomická páska LGL36, páskou na lamino 356, trhací páska 359, 364.

Hlavní využití pásek je na lepení papírových výrobků, kartonů, vlepování pěnových izolací do kartonů, lepení laminovaných papírů i plastů, výrobky pro balení, lepení pěnových materiálů ke dřevu, kartonu. Tyto pásky mají vysokou přilnavost i k MSE a LSE povrchům.

Nejčastěji využívané pásky v interiérovém lepení:

Páska 398

Průhledná páska s plastovým nosným filmem. Používá se pro náročné lepení laminovaných krabiček, které se často otevírají, plastových obálek, kde odolává plastifikátorům z PVC. Lepení okopávacích plechů na dveře, lepení plexiskla na nosný rám. Pro větší rozsah provozních teplot od -20°C do +120°C.

Pryžové lepící pruhy 0485

Jedná se o pruhy pryžového lepidla na separačním papíru. Používají se k lepení podlahových lišt na stěny a beton, k lepení plastů na beton a kámen, k lepení bannerů a lepení plastů.

Pásky 42 a 21, kobercové

Využívají se pro podlepení koberců, ale i pro lepení plastů na kov.

Lepíky DotFix

Pro lepení v interiéru se často používají lepící body DotFix pro lepení permanentní i snímací karet a vzorků při direct mailingu, pro mezioperační fixaci, pro dárkové balení, pro vlepování baterií do modelů.

Páska L132

Páska s post-it efektem pro opakované nalepování. Vhodné pro aplikace, kde potřebujeme předměty snadno spolehlivě spojit a pak opět odlepit a třeba mnohokrát. 

Konkrétní příklady lepení vevnitř

Každý lepicí projekt je originál. Inspirujte se konkrétními příklady použití, najděte řešení pro váš problém, přečtěte si o novinkách v lepení v sekci Lepíkoviny. Interiérového lepení se týkají například články Lepení obrazů v divadle, Lepení proužků s diodami či Lepení plastových lišt k betonu