Bezplatná linka 800 182 613
Doprava zdarma od 3 000 Kč
0 Košík je prázdný Ukázat
Lepíky slaví 10 let! Zadejte při objednávce kód 5cbfd5 a získejte slevu 10 % na celý nákup! *Akce platí 8. až 12. 8.2016
K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací

Lepení papíru

Papír je kompozitní materiál tvořený celulosovými vlákny s různým stupněm mletí podle druhu papíru, dále obsahuje pojiva jako škrob, klížidla, plniva jako kaolin, křídu nebo jemně mletý vápenec a další přísady. Pro různé účely použití se papír vyrábí v mnoha gramážích a dále se povrchově upravuje. Povrchová úprava papíru a jeho koheze, tedy vnitřní pevnost, rozhoduje o výběru vhodného produktu pro lepení.

Lepení papíru bodové

  • Používá se pro reklamní účely, pro zasílání vizitek a karet, vlepované reklamy, zasílání vzorků a letáků, k nalepování informačních štítků na kartony, regály, balené výrobky.

Používají se Lepíky® DotFix®. Lepíky® se dodávají ve formě lepících terčíků na pruhu silikonovaného papíru. Terčíky jsou v různých tvarech, v průměrech 6, 10 a 13 mm, velikost je označena S, M a L. Dále vyrábíme lepicí žížalky, což jsou pruhy lepidla 4 x 20 a 5 x 35 mm pro nejnáročnější lepení a novinkou jsou čtverečky 10 x 10 mm.

Lepíky® - Lepení  snímatelné, nepermanentní

  • Úkolem je spolehlivé slepení, které je ale možné i po delší době rozlepit, aniž by došlo k poškození povrchu a zanechání zbytků lepidla.

Pro tento účel jsou vyvinuty lepící body a nebo žížalky DotFix se střední nebo se sníženou lepivostí. Před sériovým použitím je nutné si pečlivě vyzkoušet u jemných a vláknitých papírů, jestli při odlepování nedochází k vytrhávání vláken nebo přímo roztržení a jestli lze lepidlo beze zbytku odstranit. Pokud se papír lepí ke sklu, kovu nebo naopak se na papír lepí různé vzorky v plastových sáčcích je nutné pečlivě ověřit přilnavost, aby nedošlo dříve či později k samovolnému odpadnutí. Povrch papíru před lepením by měl být suchý, čistý bez prachu a vláken, čistý a suchý by měl být i druhý lepený povrch.

Lepíky ® - Lepení permanentní

  • Úkolem je trvalé slepení papírů, nalepení předmětů na papír nebo trvalé nalepení papíru na podklad, mohou to být i kovové nebo plastové povrchy.

Při tomto lepení si prohlédneme stav povrchu lepených materiálů, papír může být i lakovaný nebo laminovaný, proto doporučujeme provést zkoušku přilnavosti lepíků a přenosu z nosného papíru. Pokud je druhým lepeným povrchem plast, lakovaný kov nebo sklo doporučujeme v případě většího znečistění aktivovat aktivátorem L151 a vždy provést zkoušku přilnavosti. Pokud je přilnavost dostatečná, můžeme přikročit k sériové aplikaci, kde máme k dispozici lepíky® DotFix® s vysokou lepivostí  v balení v papírových dispensorech pro ruční práci, nebo můžeme provádět aplikaci pomocí pistole ATG. Povrch papíru před lepením by měl být suchý, čistý bez prachu a vláken. Čistý a suchý by měl být i druhý lepený povrch, v případě pochybností doporučujeme aktivátor L151.

Lepení papíru plošné trvalé

  • Výroba papírových obalů, desek, krabiček, pytlíků.

Lepíme pomocí oboustranných pásek, podle úpravy papíru a gramáže můžeme pro menší namáhání použít pistole ATG s páskami L923, pro větší namáhání a pro laminované papíry se používá páska 356, eventuálně páska 398, kde potřebujeme opravdu pevný spoj. Uvedené pásky zajistí přilepení i ke sklu, laminátu, plastům a lakovanému kovu. Povrch papíru před lepením by měl být suchý, čistý bez prachu a vláken. Nesavé povrchy by měly být aktivovány L151.

Lepení papíru plošné, rozebíratelné

  • Výroba speciálních papírových obalů, letáků a informačních štítků, které se dají snadno nalepit a opět mnohokrát odlepit

Lepíme pomocí oboustranné lepicí pásky L132, eventuálně lze použít i výseky z této pásky. Pro snímatelné lepení papírových výrobků na kovové nebo skleněné předměty lze využít i pěnovou snímací pásku L164.

Uzavírání papírových krabiček a desek s chlopněmi

  • Výroba dárkových krabiček, obalů, desek na propagační materiály, kde požadujeme časté otevírání a spolehlivé uzavření.

Pro tento účel se používají výseky ze suchých zipů, podle velikosti a hmotnosti balení o průměrech 13, 15, 19, 22 nebo 35 mm, často se pro jemnější a přesnější práci používají ultranízké zipy oválky, nebo průhledné tlakové zipy.

Přelepování obalů, krabiček a nalepování štítků

  • Pro zalepení obalů například při balení v obchodech či při balení vánočních dárků.

Nejčastěji se používají fixační a přelepovací kolečka. Fixační kolečka z Duct Tape se také používají k nalepování štítků a obálek s instrukcemi.